Smurtas tai sąmoningas jėgos taikymas siekiant įžeisti, sužeisti ar įbauginti kitą asmenį tiek fizižkai, tiek psichologiškai. Artimoje aplinkoje, smurtas vis dar yra viena dažniausiai pasikartojančių socialinių problemų nuo kurios nukenčia begalė žmonių. Nuo psichologinio, ar fizinio smurto nukentėję asmenys yra linkę nutylėti apie šią problemą, užsidaryti savyje, tačiau vienintelis būdas šios problemos prevencijai yra kalbėti bei ieškoti pagalbos. Šiai problemai spręsti buvo sukurtas Europos solidarumo korpuso projektas „Silence Hides Violence“.
Projekto metu buvo siekiama suteikti žinių bei pateikti gaires, kaip kurti sveikus santykius bei atpažinti smurtą atsiradusį artimoje aplinkoje. Taip pat, jaunimas buvo motyvuojamas pasisakyti bei reikšti savo nuomonę šia tema.
Jauni, smurtą patyrę asmenys, kurie nežino kur kreiptis, ar galbūt bijo pasisakyti, užrakina šią traumą savyje ir gali tai pradėti laikyti norma bei taikyti panašius veiksmus su savo artimaisiais ateityje. Dėl šios priežasties, projektas „Silence Hides Violence“ turi itin didelę reikšmę visuomenės švietime, siekiant išvengti šios problemos pasikartojimo ateityje.
Siekiant skleisti žinią bei kelti sąmoningumą apie smurtą, jo formas ir žalą, projekto metu buvo sukurtos tinklalaidžių serijos. Vienoje iš jų buvo kalbinamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 3-iojo palicijos komisariato Bendruomenės pareigūnas Vaidas Maziliauskas, kuris akcentuoja, jog smurtą patyrę nepilnamečiai turėtų kreiptis į asmenį, kuriuo pasitiki: mokytoją, artimą draugą, vieną iš tėvų ar pareigūną. Kaip alternatyva, norint pasisakyti anonimiškai, gali būti vaikų ar jaunimo linija.
Dažnu atveju, nukentėję asmenys vengia pasisakyti apie problemą, kadangi jie jaučia gėdą, silpnumą ar jaučiasi priklausomi nuo smurtaujačio asmens. Pamatę tokį atvejį, kai yra smurtaujama prieš jūsų draugą, kaimyną ar bet kurį kitą artimą asmenį, galite pranešti policijai, kadangi pareiškimas šiuo atveju nėra reikalingas.
Projektas įrodė, jog siekiant įveikti smurto artimoje aplinkoje problemą, svarbiausia yra kalbėti, neužsidaryti savyje ir stengtis ieškoti pakabos, nes tik dėl žmonių, kurie kalba ir praneša apie problemas, galėsime kurti gražesnę ir saugesnę ateitį mums visiems.