KIAURAI GROTAS // Ar kalėjime yra vietos žmogiškumui?

kalėjime yra vietos žmogiškumui

KIAURAI GROTAS // Ar kalėjime yra vietos žmogiškumui?

KIAURAI GROTAS // Ar kalėjime yra vietos žmogiškumui? 960 720 Active Youth

PODKASTAS „KIAURAI GROTAS“

Pokalbiai su teisėsaugos specialistais, kalėjimo darbuotojais, savanoriais ir pačiais nuteistaisiais.

 

Trečiame „Kiaurai grotas“ epizode Tomas kalbina Kęstutį Dvarecką – kunigą, priklausomų asmenų reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėją. Kęstutis lanko kalinius įvairiose įkalinimo įstaigose, tad yra puikiai susipažinęs su Lietuvos kalėjimų situacija. Panevėžio pataisos namai, kuriuose šiuo metu yra podkasto pradžioje kalbėjusi nuteistoji, anot Kęstučio – vienas geresnių pavyzdžių. 

Anot pašnekovo, kitose Lietuvos įkalinimo įstaigose situacija yra daug blogesnė: žmonės turintys priklausomybių nesulaukia kokybiškos pagalbos, o profesionalios psichologinės terapijos trūkumas tik dar labiau gilina jau esamas problemas, su kuriomis į kalėjimus patenka nuteistieji. Kęstučio patirtis rodo, kad daugelis už grotų patekusių suaugusiųjų nori keistis ir supranta, kad kriminalinis gyvenimo būdas laimės neatneš. Sunkiau savo situaciją suvokia jaunieji nusikaltėliai, kurių akyse kriminalinis pasaulis dažnai romantizuojamas, o nuteisimas suvokiamas kaip nusikaltėlio garbės reikalas. Ko reikia, kad nuteistieji norėtų keistis? Visų pirma, anot pašnekovo, jie turi objektyviai įvertinti savo veiksmus ir priimti save. 

„Tik pripažinęs save, gali prisiimti atsakomybę už savo veiksmus,“ teigia Kęstutis. Pirmas žingsnis į pripažinimą – nustoti neigti esamas problemas. Paradoksalu, kad toks neigimas būdingas ne tik kaliniams, bet ir pačiai įkalinimo sistemai, kuri, bent jau šiandienai, yra akla savo klaidoms. Tokia ydinga sistema kenkia ne tik joje atsidūrusiam žmogui, bet ir gyvenantiems laisvėje. Kaip? Apie tai šiame „Kiaurai grotas“ epizode.

Daugiau informacijos apie „Aš esu“: http://asesubendruomene.lt/

Podkastas „Kiaurai grotas“ yra Erasmus+ projekto „Second Chance“ dalis.
Daugiau apie „Second Chance“: https://nocrime.eu/

Projektą įgyvendina: Všį „Integracijos centras“
Projekto „Kiaurai grotas“ informaciniai partneriai: Asociacija „Aktyvus jaunimas“
Podkastą „Kiaurai grotas“ veda: Tomas Lukaševičius
Epizodo pašnekovė: Kęstutis Dvareckas
Garso inžinierius: Tomas Lukaševičius
Iliustracijos autorius: Tomas Karneckis

Active Youth

Organisation with a mission: to create opportunities for youth and sustainable positive impact in the way we treat our planet, health, vulnerable people & online community.

All stories by : Active Youth

    Let us be frank, we use cookies 🍪 for site analytics and to display relevant ads. If you continue browsing this site we will assume that you are OK 👍 with it.
    Privacy policy
    GET NEWS
    X