it sektoriaus galimybės
Karantino laikotarpis sudrebino daugelio profesijų pastovumo ir saugumo įvaizdį. „Sodros“ duomenimis kovo mėnesį prasidėjus karantinui kasdien per dieną pranešta apie 2,9 tūkst. atleidimų. Tuo tarpu IT sektorius išsiskyrė kaip vienas lengviausiai prisitaikančių prie pasikeitusių sąlygų. Čia darbuotojai tęsė darbą iš namų, o sektoriaus klientai ir toliau sėkmingai vartojo paslaugas. Minėti privalumai vilioja daugelį, tačiau ar visi galėtume dirbti IT?
Prieš renkantis IT specialybę, ypač svarbu aptarti stereotipus, mitus ir lūkesčius būdingus IT sektoriui. Žinant, ko tikėtis iš programuotojo darbo, bus drąsiau keisti savo specializaciją. Kaip viename iš tinklalaidės „(re)STARTAS“ epizodų teigia laidos svečias, „Baltic Amadeus“ marketingo vadovas D.Dužinskas: „Niekada nevėlu specializuotis IT“, o universitetus baigę IT specialistai nėra vienareikšmiškai kompetentingesni už vėliau savo gyvenime specialybę pakeitusius darbuotojus.
Tiems, kurie svarsto apie persikvalifikavimą, specialistai pataria pasitikrinti ar šį sritis tikrai jums. Anot „Turing School“ vadovės Monikos Simaškaitės, geriausi programuotojai pasižymi tam tikromis savybėmis: „IT specialistai kuriantys informacinius produktus yra strategai, kūrėjai. Programuotojai mąsto sistemiškai, logiškai ir geba suvokti sistemų architektūrą. Taip pat svarbi savybė – noras ir gebėjimas įgyvendinti idėjas. Programuotojams svarbiau daryti nei kalbėti, planuoti ar svajoti“, – dalinasi M. Simaškaitė.
Kaip žinia, IT išlieka viena populiariausių studijų krypčių, pritraukianti vis daugiau studentų Lietuvoje. Daugelį iš jų sužavi šioje srityje legendomis apipinti atlyginimai. „Manoalga.lt“ skelbia, kad programuotojo neto alga gali siekti nuo ~900 iki ~2700 eurų. Tokia suma dažnu atveju yra žymiai didesnė už tą, kurią pradedantiesiems darbdaviai siūlo kitose industrijose. Tačiau alga – ne vienintelė priežastis, kodėl vis daugiau žmonių svarsto apie IT specialybę.
Netikėtai pasaulį sustabdęs karantino laikotarpis atskleidė dar vieną šios srities pranašumą – pasauliui užsidarius namuose IT sektoriaus teikiamų paslaugų poreikis tik dar labiau išaugo, o darbuotojai be sunkumų galėjo tęsti darbus namuose. Gebėjimas greitai prisitaikyti prie krizinių situacijų daro šį sektorių ypač patrauklų pastarųjų metų kontekste.
Projekto „European Digital Bootcamps“ vadovė Lietuvoje Veronika Juknevičienė teigia, kad šiuo metu renkamos nemokamų programavimo kursų grupės užsipildo greitai, tačiau kursus baigia ne visi: „Nemokami kursai skirti niekur nesimokantiems ir nedirbantiems 18-30 m. jaunuoliams, kurie nori išbandyti save IT srityje yra populiarūs. Nors dalis jaunuolių kursų eigoje ir atkrenta, matome tai, kaip natūralų procesą. Turime skatinti jaunus žmones išbandyti įvairias profesijas, ypač tokioje perspektyvioje srityje kaip informacinės technologijos. “
„European Digital Bootcamps“ organizuojami nemokami programavimo ir puslapių dizaino kursai jaunimui puiki proga išbandyti save IT sektoriuje ir dėti tvirtą žingsnį naujos, perspektyvios karjeros link. „Turing School“ įgyvendinamų kursų dalyviai 3 mėnesius intensyviai mokosi programavimo ir internetinių puslapių dizaino pagrindų. Kursai skirti – 25-30 metų jaunuoliams, kurie šiuo metu niekur nesimoko ir nedirba.
Įdomu? Registruokis jau dabar! Naujų kursų pradžia – lapkričio mėn. pabaigoje.
Projektą „European Digital Bootcamps“ įgyvendina VšĮ „Integracijos centras“. Projektą finansuoja Islandijos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų jaunimui skirtas fondas. Daugiau informacijos apie EDIBO projektą rasite čia: https://digitalbootcamps.eu/