Neapykantos kalba internete vis dar yra didelė problema, kuri paveikia ne tik asmenis, bet ir visas bendruomenes. Interneto platformos, socialiniai tinklai ir kiti skaitmeniniai kanalai yra tapę ne tik informacijos sklaidos įrankiais, bet ir erdvėmis, kuriose lengvai plinta diskriminacinės žinutės, grasinimai ir šmeižtas. Siekiant kovoti su šia problema, 2024 m. rugsėjo 17–19 dienomis Turine vyko mokymai „Hate Trackers Into Action“. Šie mokymai siekė suteikti aktyvistams įrankius, padedančius efektyviau kovoti su neapykantos kalba, įtraukiant tiek teorinius, tiek praktinius užsiėmimus. Sutelkę aktyvistus iš įvairių Europos šalių, organizatoriai sudėliojo trijų dienų mokymų planą, jaunųjų atyvistų įgūdžių tobulinimui.
Pirmoji diena: neapykantos kalbos ir aktyvizmo teorijos
Pirmoji diena prasidėjo pagrindinių sąvokų aptarimu. Dalyviai gilinosi į aktyvizmo ir neapykantos kalbos teorijas, aptarė jų svarbą šiuolaikinėje visuomenėje ir kaip šie reiškiniai veikia bendruomenių bei individualių asmenų psichologinę sveikatą. Taip pat buvo aptarta, kaip aktyvizmas gali prisidėti prie kovos su šiuo reiškiniu, įtraukiant bendruomenes ir naudojant inovatyvias socialines strategijas.
Antroji diena: technologijų galia kovai su neapykantos kalba
Antroji diena buvo skirta pažangių technologijų pritaikymui. Dalyviai mokėsi naudoti dirbtinio intelekto (DI) įrankius, kurie padeda stebėti neapykantos kalbos paplitimą ir kurti prevencines strategijas. Be to, buvo aptartos WEB 3.0 technologijos ir jų potencialas, kuriant decentralizuotas platformas, kurios skatintų atsakingesnį turinio valdymą ir apsaugą nuo neapykantos kalbos.
Trečioji diena: strategijos ir veiksmų planai bendruomenėms
Trečioji diena užbaigė mokymus, skiriant laiką praktinei veiklai – mokymų dalyviai kūrė savo grupės metinius veiksmų planus. Šie planai apėmė įgytų žinių pritaikymą vietinėse bendruomenėse, naudojant DI ir WEB 3.0 technologijas kovai su neapykantos kalba. Dalyviai buvo skatinami parengti strategijas, kurios būtų įgyvendinamos ilguoju laikotarpiu, stiprinant bendradarbiavimą ir tvarumą.
Mokymų rezultatai: stipresnė bendruomenė ir nauji įrankiai
„Hate Trackers Into Action“ mokymai suteikė dalyviams ne tik teorinių žinių apie aktyvizmą ir neapykantos kalbą, bet ir praktinius įgūdžius, kaip naudoti moderniausias technologijas, siekiant pokyčių skatinimo. Grupinių užduočių ir bendrų veiklų dėka susiformavo stipri bendruomenė, kuri ir toliau skatins kovą prieš neapykantos kalbą savo šalyse. Dalyviai grįžo į savo bendruomenes, pasiruošę aktyviai kovoti su neapykantos kalba ir kurti atsakingesnę internetinę erdvę. Stiprindami bendradarbiavimą ir plėsdami savo žinias, galime kartu kurti saugesnę ir atsakingesnę bendruomenę. Nepamirškite stebėti būsimas veiklas ir įsitraukti, kai tik turėsite galimybę!