Tapk savanoriu
Pažink save. Tai – patirtis visam gyvenimui!

Kas yra Erasmus+ savanorystė?

Tai savanoriškos veiklos programa, pagal kurią jauni žmonės gali išvykti savanoriauti į kurią nors iš Europos valstybių arba už ES ribų. Savanoris gali rinktis iš kelių veiklos sričių, tokių kaip socialinė, menas ir kultūra, sportas, žiniasklaida, aplinkosauga ir kt.

Savanorystę pagal šią programą gali išbandyti visi tie, kuriems nuo 18 iki 30 metų. Dalyvavimas savanorystės projekte savanoriui nieko nekainuoja. Visas su savanorio projektu susijusias išlaidas (apgyvendinimo, maitinimo, kelionės, parengimo, kalbos mokymo išlaidas ir savanorio kišenpinigius) apmoka Europos Sąjungos programa „Erasmus+“.

Savanorystė paprastai sudaro 30-38 val. per savaitę (~6–7 val. per dieną). Likusiu nuo tarnybos laiku galima įgyvendinti savo idėjas, iniciatyvas arba tiesiog praleisti laiką kartu su naujais pažįstamais, keliauti, susipažinti su šalimi ir kultūra. Laisvalaikis – taip pat labai svarbi asmeninio ir tarpkultūrinio pažinimo dalis, todėl jis negali būti skirtas studijoms arba apmokamam darbui.

Savanoriškos veiklos tikslas – padėti jauniems žmonėms įgyti naujos patirties bei sudaryti jiems sąlygas pažinti kitą valstybę, kultūrą, pramokti užsienio kalbų, skatinti plėsti akiratį ir rasti savo kelią. Savanoriška tarnyba gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių. 2-3 mėnesių trukmės projektai vadinami trumpalaike savanoryste. Bendra savanorystės trukmė negali viršyti vienerių metų ir gali būti įgyvendinama tik vieną kartą gyvenime. Taigi, ko lauki? 🙂

1. Patikrink dabar aktyvius mūsų pasiūlymus;
2. Radai kažką, kas Tau įdomu? Nuostabu – rašyk mums mobility@activeyouth.lt ir viską sutarsime!
3. Nerandai to, ko norėtum? Nenusimink, yra begalės galimybių, tereikia jų paieškoti spausk čia;
3. Radęs(-usi) norimą projektą, siųsk laišką su nuoroda į jį mobility@activeyouth.lt. Mes susisieksime su priimančia organizacija bei padėsime aplikuoti (sukurti CV, duosime patarimų rašant motyvacinį laišką);
4. Aplikuojame ir laukiame rezultatų! Patekus į projektą, savanoris perskaito ir pasirašo sutartį, kurioje nurodytos visos savanorystės detalės. Mūsų organizacija padeda savanoriui pasiruošti išvykimui ir savanoriškai tarnybai, pasirūpina jo draudimu, kelionės bilietais bei kitais praktiniais klausimais.

Daugiau informacijos lietuvių kalba rasi paspaudęs(-usi) čia.