“Make Love Speech”

[two_third]

Problema

Kas trečias moksleivis Lietuvoje yra tiesiogiai susidūręs su patyčiomis. Lietuvoje moksleiviai patiria daugiau patyčių, nei bet kur Europoje ir ši statistika verčia sunerimti. Lytis, rasė, lytinė orientacija, religinės, politinės ar kultūrinės pažiūros – tai tik keletas iš daugelio priežasčių, kurias naudoja kaip pretekstą netolerancijai ir neapykantos kalbai skleisti tiek internetinėje erdvėje, tiek viešojoje erdvėje.

[divider]

Apie projektą

Su tikslu mažinti netoleranciją ir neapykantos kalbą Lietuvoje, Asociacija „Aktyvus Jaunimas“ surengė jaunimo mokymus 2017m. Gegužės 13-23 d. (+2 kelionės dienos) Kaune. „Make Love Speech“ projekto užduotis – pasitelkiant meilės ir draugystės galią, ieškoti būdų, kuriais galėtume mažinti neapykantos ir netolerancijos kalbą Lietuvoje bei skatinti meilės kalbą (ang. „Love Speech“)

Video apie projektą ir jo metu įgyvendintas veiklas galite rasti ČIA. Projekto nuotraukas galite rasti ČIA ir ČIA.

[divider]

Veikla projekto metu

Mokymų metu projekto dalyviai kartu su svečiais iš „Myliu Panda“, ŽTSI (Žmogaus Teisių Stebėjimo Instituto), TJA (Tolerantiško Jaunimo Asociacija),  Lietuvos kurčiųjų draugijos bei EFHR (Europos Žmogaus Teisių fondo) gilinosi į įvairias, šiuo metu aktualias ir svarbias temas. Diskusijų metu aiškinomės, kaip neapykantos kalba yra suprantama kasdieniame gyvenime bei teisiniuose aktuose, kaip jaunimas gali kovoti prieš pasireiškiančią netoleranciją visuomenėje, bei kaip bendradarbiaudami su Lietuvos institucijomis bei iniciatyvomis mažinti netoleranciją bei patyčias Lietuvoje. Projekto dalyviai turėjo galimybę praktiškai pamatyti, kokia riba egzistuoja tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos internetinėje erdvėje ir kaip teisinė sistema Lietuvoje kovoja su neapykantos kalba bei patyčiomis.

Projekto dalyviai world cafe (Lt. Pasaulio kavinė) diskusijų metu dalinosi  asmeninėmis įžvalgomis bei patirtimi , susijusia su patyčiomis Lietuvoje bei užsienyje, bei ieškojo būdų, kaip pasitelkiant teatrą bei kitus vaizdinius įrankius parodyti kovos už žmogaus teises svarbą.

[divider]

Išvyka į socialinį integracijos centrą

Patyčios ir netolerancija yra viena opiausių šiandienos problemų, tačiau esame linkę manyti, kad patyčios vyksta tiktais asmeniniu lygmeniu, t.y. žmogui tyčiojasi iš žmogaus. Jokia valstybės institucija ar organizacija nėra įsitraukusi į tokią veiklą. Tačiau, kaip projekto dalyviai išsiaiškino nuvykus į integracijos centrą, fiziškai ir psichologiškai neįgalūs taip pat patiria tam tikras patyčias ne tik iš aplinkinių, bet ir iš vlastybinių organizacijų ar institucijų. Jiems sunku rasti darbą ar integruotis į visuomenę ir šis centras jau ne pirmi metai kovoja su šia esama nelygybe. Šiame centre asmenys, turintys negalią, gali įgyti kompetencijų, tokių kaip siuvimas, medžio, odos ar metalo apdirbimo, kurios padės jiems lengviau integruotis į darbo rinką ir pasijausti pilnaverčiais visuomenės nariais. Dalyviai liko sužavėti centro lankytojų darbais ir tuo, kaip čia yra kovojama su patyčiomis.

[divider]

Socialiniai eksperimentai

Internete yra nemažai vaizdo įrašų, kuriuose bandoma parodyti žmonių natūrali reakcija į tam tikrus klausimus, situacijas, žodžius ir daug daugiau. Tačiau didžioji dauguma šių eksperimentų vyksta užsienio šalyse ir nėra lietuvių kalbos vertimo. Nešini kameromis, dalyviai išėjo į gatves ir domėjosi, kas Lietuvos gyventojams yra svarbu šiuolaikinėje merginoje – protas, ar grožis; ar vaikus reikia auklėti pagal jų lytį ir t.t. Taip pat, viena grupė dalyvių domėjosi, kokia būtų reakcija praeivių, jei jie būtų paprašyti įrašyti palinkėjimą jaunavedžiams, kurie, po palinkėjimo išsakymo, paaiškėja, yra homoseksualai. Šių eksperimentų dėka dalyviai turėjo progos praktiškai susipažinti su tuo, kaip praeiviai gatvėse reaguoja į tam tikras kompromituojančias situacijas ir ieškoti būdų, kaip galima būtų esamas stereotipines bei įsišaknijusias idėjas mažinti. Nes pašalinus stereotipus, gerokai sumažėtų patyčios ir netolerancija prieš skirtingas amžiaus, lyties ir kitas grupes.

[divider]

“Make Love Speech” Judėjimas

Komandinių užduočių metu dalyviai kūrė planus, kuriais būtų siekiama mažinti netoleranciją, informuoti ir šviesti jaunimą apie žmogaus teisių svarbą bei skatinti pozityvumo, kitaip tariant Meilės, kalbą Lietuvoje. Dalyviai, remdamiesi patirtimi ir įžvalgomis, gautomis įvykdžius socialinius eksperimentus, diskusijas su svečiais sukūrė socialinę iniciatyvą „Make Love Speech“.

[divider]

“Free Hugs Kaunas!”

„Apkabinimai – šiltas ir nuostabus dalykas, kuris suteikia tiek daug meilės ir džiaugsmo!“ – šių ir panašių minčių vedini dalyviai inicijavo socialinę akciją „Free hugs Kaunas“. Šios akcijos esmė yra paprasta, bet neįprasta – dalyviai, išėję į Kauno gatves, dalina nemokamus apsikabinimus visiems sutiktiesiems, kurie nori gauti apkabinimą. Šios akcijos tikslas yra skleisti šilumą ir meilę neatsižvelgiant į asmens religiją, rasę, lytinę orientaciją, kultūrines pažiūras ir kitas, patyčias ar netoleranciją patiriančias žmonių grupių savybes.

[divider]

“Make Love Speech GMD Kaunas”

Kasmet, trečiąjį gegužės sekmadienį, gatvės muzikantai iš visų kampelių susirenka į didmiesčių gatves užpildyti juos savo kūriniais. Muzika ir meilė yra neatsiejami dalykai, todėl projekto dalyviai, sukūrę savo kūrinius: dainą bei plakatą, išėjo į Kauno gatves skleisti šilumą bei geras emocijas.

[divider]

“Make Love Speech” Kauno savivaldybėje

Paskutinę projekto dieną, projekto dalyviai turėjo unikalią galimybę pristatyti savo sukurtą judėjimą bei ateities planus Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms. Turėjome svečių iš LiJOT (Lietuvos Jaunimo Organizacijų Tarybos), Jaunųjų Maltiečių, KJOSAS (Kauno Jaunimo Organizacijų Sąjunga „Apskritasis Stalas“) bei Kauno miesto savivaldybės. Susitikimo metu diskutavome apie esamas ir planuojamas priemones kovoje prieš patyčias, kaip NVO sektorius bei valstybė gali bendradarbiauti su socialinėmis akcijomis bei iniciatyvomis.

[divider]

Make Love Speech projekto renginiai Lietuvoje ir užsienyje

Po projekto pabaigos, dalyviai įgyvendino daugybę “Make Love Speech” judėjimo socialinių akcijų Lietuvoje ir užsienyje. Nemokamų apkabinimų akcijos buvo daromos įvairiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Vilniuje, Tauragėje, Kernavėje ir kitur). Taip pat Make Love Speech judėjimas buvo platinamas net Austrijoje ir Meksikoje!

Momentus iš vietinių renginių galite rasti mūsų Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/MakeLoveSpeech/.

Projekto sekmė

Renginio organizatoriai ir mentoriai teigia, jog šis projektas pavyko itin sėkmingai visomis prasmėmis – tiek išmoktomis neformaliomis pamokomis ar pasidalinta dalyvių patirtimi apie netoleranciją bei patyčias Lietuvoje, tiek jaunimo bendradarbiavimu. Be to, paskutinės projekto dienos metu virš 90% dalyvių teigė, kad palyginus su projekto pradžia jų žinios apie diskutuotas temas ir problemas gerokai išaugo

Nors ir mokymai jau užnugaryje, projekto dalyviai aktyviai organizuoja veiklas, ir akcijas, skatinančias meilės ir šilumos sklaidą Lietuvoje. Viena iš šių akcijų yra „Free Hugs“ (Lt. Nemokami apsikabinimai) akcija, kurios metu projekto dalyviai dalina nemokamus apsikabinimus visiems sutiktiesiems asmenims, kurie nori gauti apkabinimą.

„Free hugs“ socialinė akcija aplankė ne tik Kauno, bet ir Vilniaus, Ukmergės, Trakų, Tauragės renginius ir „Make Love Speech“ projekto dalyviai, jau tapę „Make Love Speech“ socialinio judėjimo ambasadoriais Lietuvoje, nežada sustot ir siekia apkabinti ir sušildyti savo meile ne tik jau aplankytus miestus, bet ir visą Lietuvą! <3

Daugiau apie artėjančius renginius, iniciatyvas bei patį judėjimą galime rasti puslapyje:

https://www.facebook.com/MakeLoveSpeech/

Jeigu norite prisijungti prie mūsų judėjimo ir surengti socialinę akciją savo mieste, susisiekite su mumis mūsų puslapyje <3

[divider_top]

[/two_third] [one_third_last]

Projekto plakatas:

[image icon=”zoom” lightbox=”true”]https://activeyouth.lt/wp-content/uploads/2017/03/MLS_logo.jpg[/image]

[divider]

Projekto veikla, medžiaga, informacija:

  1. Projekto dienotvarkė.
  2. Projekto informacijos paketas, kuris buvo pateiktas visiems projekto dalyviams.
  3. Tyrimo apie patyčias Lietuvoje pristatymas.
  4. Patyčių pavyzdžiai ir patirtys Lietuvoje.
  5. Žinių patikrinimas, kurį dalyviai atliko projekto pradžioje
  6. Žinių patikrinimo rezultatai.
  7. Speed Friendship, kuris buvo surengtas neformaliu projekto metu.
  8. Pasaulinė kavinė (World Cafe) ir jos metu nagrinėtos temos.
  9. “Akių kontaktas” video, pristatytas projekto dalyviams kaip geroji iniciatyva.
  10. Citatos, naudotos socialinei akcija “Make Love Speech GMD”
  11. Pavyzdys, kaip taisyklingai ir dinamiškai filmuoti vaizdo įrašus.
  12. Projekto veiklos pristatymas Kauno savivaldybėje.
  13. Make Love Speech judėijimo vizija.

[divider]

Apie projektą žiniasklaidoje:

  1. Didžiausias Kauno dienraštis (kas vyksta Kaune?) dalinasi mūsų iniciatyva
  2. EFHR (European foundation of human rights) apie mūsų projektą.
  3. Kvietimas prisijungti prie mūsų projekto “Žinau viską” Europos jaunimo informacijos portale.
  4. Projekto geriausios akimirkos Facebook.
  5. “Jaunieji Maltiečiai” pasidalino mūsų daina.

The list is constantly being updated.

[divider]

Projekto finansavimas

Projektas finansuotas Europos jaunimo fondo (“European Youth Foundation”), kuris yra Europos Tarybos dalis. Tai vienintelė organizacija pasaulyje, kurioje jaunimo lyderiai kartu su vyriausybės atstovais priima sprendimus susijusius su jaunimo prioritetais, programomis ir politika. Informacija apie organizaciją galite rasti čia

Norime paskatinti ir kitas organizacijas teikti projektus finansavimui Europos jaunimo fondui. Norime paskatinti ir kitas organizacijas teikti projektus finansavimui Europos jaunimo fondui. Informaciją apie tai galite rasti čia: (1) informacija apie organizaciją; (2) kas gali aplikuoti; (3) kokie projektai yra remiami;; (4) kaip aplikuoti; (5) naudingi resursai.

COE-Logo-Quadri

EYF_visual_identity.png

[/one_third_last]

      Privacy Preferences

      When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in the form of cookies. Here you can change your Privacy preferences. It is worth noting that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we are able to offer.

      Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
      Click to enable/disable Google Fonts.
      Click to enable/disable Google Maps.
      Click to enable/disable video embeds.
      Let us be frank, we use cookies 🍪 for site analytics and to display relevant ads. Define your Privacy Preferences and/or agree to our use of cookies.
      GET NEWS