Europos Jaunimo Savaitė

Europos Jaunimo Savaitė

Europos Jaunimo Savaitė 150 150 Active Youth Association

Po pastarųjų tiek savivaldybių, tiek Europos Parlamento (EP) rinkimų tapo aišku, jog jaunimui ne itin rūpi kokie politikai bus išrinkti. Kalbant apie EP rinkimus 2014 metais, tik kiek per 30% rinkėjų iki 30m. pasirodė prie balsadėžių. Anot porinkiminių apklausų, Lietuvoje šis skaičius buvo dar mažesnis. Jaunimo nedalyvavimas rinkimuose – tai ne tik problema savaime, bet ir priežastis rimtesnėms problemoms. Galų gale tai lemia nepakankamą jaunimo reprezentavimą priimant politinius sprendimus Europoje.

Europos Jaunimo Savaitė kartu su Erasmus+

Tam, kad jaunimas taptų aktyvesnis bei gautų galimybę prisidėti prie politinių procesų, visoje Europoje buvo organizuojama Europos Jaunimo Savaitė (gegužės 4-10 d.). Vienas jos renginių – Asociacijos “Aktyvus jaunimas” vykdomas tarptautinis jaunimo susitikimas su politikais “Time to Act!” – vyko Kaune bei sutraukė dalyvius iš penkių Europos šalių: Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos bei, žinoma, Lietuvos. Šio Erasmus+ programos projekto metu buvo siekiama generuoti idėjas iniciatyvoms, kurios paskatintų jaunnimą būti aktyvesniais politikoje bei visuomenėje. Siekiant ilgalaikio efekto, visa tai buvo pristatyta jaunimo srities politikams iš Lietuvos bei užsienio. Diskusijos su jais leidžia tikėtis, jog į išsakytas idėjas bus atsižvelgta, ir taip bent minimaliai bus prisidėta prie didesnio jaunimo įsitraukimo į įvairius politinius procesus Europoje.
[divider]

Akivaizdu, kad Erasmus+ projektai kaip šis iš tikrųjų padeda jaunimui augti profesionaliai, įtraukia juos į skirtingas veiklas, diskusijas, plėtoja jų gebėjimus ir kompetencijas, bei padeda sukurti naujas partnerystes tarptautiniu lygiu. Norint, jog jauni žmonės sėkmingai įsisavintų informciją, jie turi būti mokomi per įvairias neformalaus ugdymo veiklas, tokias kaip įvairūs žaidimai, simuliacijos, kūrybinės dirbtuvės, ar komandinės užduotys. Būtent tai ir buvo daroma “Time to Act!” projekte. Be to, susitikimo metu buvo lankommasi Kauno Miesto Savivaldybėje. Čia dalyviai ne tik pasijautė kaip tikri politikai pristatydami savo idėjas, bet ir itin daug sužinojo apie jaunimo problemas mieste. Žvelgiant atgal, šis projektas pavyko visomis prasmėmis – tiek išmoktomis neformaliomis pamokomis ar pasidalinta patirtimi, tiek smagiai praleistu laiku! Tai puikiai atspindi ir dalyvių palikti atsiliepimai: “It was great and I‘ve learned a lot! I will never be the same again! It was the best experience of my life. I wouldn’t think twice to take part in such project!. Be to, žinių įvertinimas pirmą ir paskutinę projekto dienomis atskleidė, jog dalyvių žinios apie jaunimo dalyvavimą politikoje išaugo bent trečdaliu.
[divider]

Be abejo, nors jaunimo savaitė jau praėjo, projektas „Time to Act!” dar nesibaigia. Dabar įvairūs video ir kita dalyvių sukurta medžiaga, skirta jaunimo iniciatyvumo skatinimui, bus talpinama projekto internetiniame puslapyje youth-week.eu, socialiniuose tinkluose (www.fb.com/activeyouthlt), spaudoje bei jaunimo organizacijų puslapiuose. Pasidalinta medžiaga jau dabar sulaukė plataus susidomėjimo ir pasiekė daugiau nei 10,000 jaunų žmonių, tad viliamės, jog skleidžiamos idėjos ir toliau skatins didesnį jaunimo dalyvavimą politikoje visoje Europoje.

Apibendrinant norime pabrėžti, jog aktyvus bei politiškai supratingas jaunimas yra raktas į teigiamus socialinius pokyčius. Tačiau, siekiant paskatinti jaunimo dalyvavimą visuomenėje, tiek jaunimas, tiek atsakingi politikai turi būti gerai supažindinti su šia tema. Sėkmingi Erasmus+ projektai, tokie kaip “Time to Act!“, padeda įgyvendinti šį tikslą, todėl ir ateityje viliamės pamatyti daugiau panašių jaunimo susitikimų visoje Europoje.

P.S. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia: (1) https://www.youtube.com/channel/UCYilrYluEqVVSEzsuzv5FjA, (2) fb.com/activeyouthlt, (3) youth-week.eu.
[divider_top]

Let us be frank, we use cookies 🍪 for site analytics & to display relevant ads. If you continue browsing this site we will assume that you are OK 👍 with it.
Privacy policy
X