Po jaunimo mainų Kaune (Gruodžio 5-15d.)

Po jaunimo mainų Kaune (Gruodžio 5-15d.)

Po jaunimo mainų Kaune (Gruodžio 5-15d.) 150 150 Active Youth Association

Mokykimės socialinio verslumo kartu su Erasmus+ programa!

Per pastarąjį dešimtmetį tapo aišku, kad nėra nieko galingesnio nei nauja idėja puikaus verslininko rankose, ypač jei ta idėja gali pagelbėti kitiems. Socialiniai verslininkai – tai asmenys turintys naujoviškų sprendimų aktualiausioms socialinėms problemoms. Dažniausiai ambicingi ir užsispyrę, sprendžiantys svarbiausius socialinius klausimus ir siūlantys naujas idėjas plataus masto pokyčiams. Skirtingai nuo “įprastų” verslininkų, kurie paprastai sėkmę matuoja  pelno dydžiu, socialiniai verslininkai atsižvelgia ir į teigiamą grąžą visuomenei. Trumpai tariant, socialinis verslas – tai verslas, paliekantis pozityvų rezultatą visuomenei.

Tam, kad būtų ugdomi ateities socialiniai verslininkai, gruodžio 5-15 d. Kaune asociacija “Aktyvus jaunimas” organizavo tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus “More Than Money: Social Entrepreneurship Heroes”.  Šiuose mainuose dalyvavo 36 dalyviai iš Ispanijos, Italijos, Anglijos, Turkijos, Rumunijos bei, žinoma, Lietuvos. Projekto metu buvo siekiama išmokyti jaunimą socialinio verslumo pagrindų bei skatinti jaunimą generuoti naujas socialinio verslo idėjas. Greta to, projektu buvo siekiama skleisti socialinio verslumo idėją visuomenėje, o ilgalaikėje perspektyvoje yra tikimasi bent minimaliai prisidėti prie jaunimo nedarbo mažinimo Europoje.

[divider]

Veiklos ir rezultatai

Akivaizdu, kad Erasmus+ projektai kaip šis iš tikrųjų padeda jaunimui augti profesionaliai, įtraukia juos į skirtingas veiklas, diskusijas, plėtoja jų gebėjimus ir kompetencijas, bei padeda sukurti naujas partnerystes tarptautiniu lygiu. Be abejonės, jaunimas turi būti mokomas per įvairias neformalaus ugdymo veiklas, tokias kaip įvairūs žaidimai, simuliacijos, kūrybinės dirbtuvės, ar komandinės užduotys lauke. Būtent tai ir buvo daroma “More than Money: Social Entrepreneurship Heroes” projekte. Be to, mainų metu kviestiniai svečiai dalinosi savo socialinio verslumo patirtimi (pvz. Artūras Bulota (Talent Garden); KTU Start-up space komanda ir kt.). Pastarųjų pristatymų metu, dalyviai itin daug sužinojo apie socialinį verslumą tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Žvelgiant atgal, šie jaunimo mainai pavyko visomis prasmėmis – tiek išmoktomis neformaliomis pamokomis ar pasidalinta patirtimi, tiek smagiai praleistu laiku! Tai puikiai atspindi žinių įvertinimas pirmą ir paskutinę projekto dienomis, kuris atskleidė, jog dalyvių žinios apie socialinį verlsumą išaugo apytiksliai 60%. Taipogi ir palikti atsiliepimai:

[blockquote]The best experience of my life! I loved the workshops, the tasks, the games, the quizzes, and all the other activities! Most importantly, I learned a lot on social entrepreneurship, and will definitely continue to work in the field further on![/blockquote]

[divider_top]

Po jaunimo mainų

Be abejo, nors jaunimo mainai jau praėjo,  projektas „More than Money: Social Entrepreneurship Heroes” dar nesibaigia. Dabar įvairūs video ir kita dalyvių sukurta medžiaga, skirta socialinio verslumo skatinimui, bus talpinama projekto internetiniame puslapyje morethanprofit.org, socialiniuose tinkluose (www.fb.com/activeyouthlt), spaudoje bei jaunimo organizacijų puslapiuose. Pasidalinta medžiaga jau dabar sulaukė plataus susidomėjimo ir pasiekė daugiau nei 20,000 jaunų žmonių, tad viliamės, jog skleidžiamos idėjos ir toliau skatins socialinį verslumą visoje Europoje.

Apibendrinant norime pabrėžti, jog socialinis verslumas yra raktas į teigiamus socialinius pokyčius, tačiau, siekiant paskatinti būsimų socialinių verslų kūrimą, jaunimas turi būti gerai supažindintas su šia tema. Sėkmingi Erasmus+ projektai, tokie kaip “More than Money: Social Entrepreneurship Heroes“, padeda įgyvendinti šį tikslą,  todėl ir ateityje viliamės pamatyti daugiau panašių jaunimo mainų visoje Europoje.

P.S. daugiau informacijos apie socialinį verslumą galite rasti čia: https://www.youtube.com/channel/UCYilrYluEqVVSEzsuzv5FjA bei http://morethanprofit.org.

[divider_top]

Let us be frank, we use cookies 🍪 for site analytics & to display relevant ads. If you continue browsing this site we will assume that you are OK 👍 with it.
Privacy policy
GAUK NAUJIENAS
X