Po Projekto “Let’s Turn Discrimination into Tolerance!”

Po Projekto “Let’s Turn Discrimination into Tolerance!”

Po Projekto “Let’s Turn Discrimination into Tolerance!” 150 150 Active Youth Association

Įspūdžiai po projekto:

Rugsėjo 6-14d. Kaune vyko tarptautinis Erasmus+ projektas “Let’s Turn Discrimination into Tolerance!”.  Šiuose jaunimo mainuose dalyvavo  36 dalyviai iš Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Turkijos, Ruminijos bei, žinoma, Lietuvos. Per 9 dienas Lietuvoje, užsieniečiai pamilo tiek mūsų miestą, tiek jo gyventojus!

Projekto tikslas buvo įvairų veiklų metu rasti ir išnalizuoti: pagrindines diskriminacijos rūšis, gerąsias patirtis kovojant su tuo; bei kurti strategijas, kurios padėtų gerinti mažumų padėtį ir apskritai kelti tolerancijos lygį visuomenėje. Siekiant šio tikslo dalyviai įsitraukė į įvairias neformalaus ugdymo veiklas: (1) grupinius pratimus, žaidimus, simuliacijas, viktorinas, specialius “workshop’us” skirtus kovai prieš diskriminaciją (2) šalių pristatymus apie diskriminacijos atvėjus  Europoje; (3) įvairią su menu susijusią veiklą (plakatų, fotografijų sienos gamyba, teatro vaidinimus, ir t.t.); (4) komandinį sportą ir kitas veiklas gryname ore; (5) specialias video medžiagos popietės; (6) veikla įtraukiančią mieste esančius žmones (video filmavimas miesto centre), ir daug daugiau.

Mus taip pat aplanklė daugybė svečių, o patys projekto dalyviai lankėsi Kauno Įvairių Tautų Kultūrų Centre bei IX forto muziejuje. Tarp mus aplankiusių buvo atstovai iš Lietuvos Gėjų Lygos (LGL), žydų, armėnų bei azerbaidžianiečių bendruomenių. Ačiū jiems už nuostabius pristatymus bei diskusijas su dalyviais, kurių metu sužinojome tikrai daug apie šių mažumų situaciją Lietuvoje ir už jos ribų.

Projektas vyko Domus Pacis svečių namuose, kurie priklauso vienam seniausių vienuolynų Kaune. Buvo tirkai įdomu rengti tokio pobūdžio projektą būtent čia. Visgi, vienuolynas buvo labai tolerantiškas tiek dalyviams, tiek veikloms, diskusijoms apie religines ar seksualines mažumas.

Kiekvieną vakarą vykdavo vienos iš dalyvaujančių šalių kultūriniai vakarai. Čia būdavo pristatomos šalies tradicijos, kultūra, muzika, šokiai bei patiekalai. Šie vakarai ne tik sukūrė didesnį tarpusavio supratimą, sulipdė jaunimimą iš skirtingų šalių, bet ir buvo tikras linksmybių šaltinis.

Projektas pasibaigė vakarėliu išnuomotame specialiame troleibuse bei apdovanojimų naktimi. Komandos ir atskiri dalyviai buvo apdovanoti už pozityvumą, bendradarbiavimą, linksmumą ir kitką. Žvelgiant atgal, šie jaunimo mainai pavyko visomis prasmėmis – tiek išmokta medžiaga ir pasidalinta patirtimi, tiek smagiai praleistu laiku! Tai puikiai atsipindi ir dalyvių palikti atsiliepimai, pvz: “I loved this project!”; “Great organizers, accommodation, food and the rest!”; “Guest speakers were perfect”; “I‘ve learned so much about discrimination!! This was an amazing exchange!“.

Žinoma, projektas „Let’s Turn Discrimination into Tolerance!” dar nesibaigia.  Įvairūs video ir kiti dalyvių kurti resursai, skirti skatinti toleranciją, bus talpinami į projekto internetinį puslapį: http://tolerant-youth.org, socialiniuose tinkluose (www.fb.com/activeyouthlt), spaudoje, bei jaunimo organizacijų puslapiuose. Pasidalinta medžiaga jau dabar sukėle didelį susidomėjimą, pasiekė daugiau nei 10,000 jaunų žmonių, ir be abėjo toliau skatins toleranciją visoje Europoje.  Taipogi, netrukus išleisimeir mainų metu sugalvotą elektroninį bukletą, kur bus galima rasti geriausius sprendimus kovai prieš diskriminaciją Europoje.

Didžiulis ačiū vistiems be kurių šis projektas nebūtų įvykęs: Erasmus+ programai bei JTBA, Domus Pacis svečių namams, visiem dalyviams, svečiams, LGL, Kauno Įvairių Tautų Kultūrų Centrui bei kitiems! Paverskime diskriminaciją į toleranciją visi kartu! #tolerantyouth

Let us be frank, we use cookies 🍪 for site analytics & to display relevant ads. If you continue browsing this site we will assume that you are OK 👍 with it.
Privacy policy
GAUK NAUJIENAS
X